Zima w Karpaczu

Karpacz to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Amatorzy sportów zimowych będą mogli skorzystać z doskonale przygotowanych nartostrad i tras biegowych. Coraz większą popularność zyskują tu także szlaki do wędrówek na rakietach śnieżnych lub nartach turowych.

Na najmłodszych czekają górki do zjeżdżania oraz tor saneczkowy. Zapaleni łyżwiarze będą mogli odwiedzać miejscowe lodowisko. Jedną z największych atrakcji zarówno dla starszych jak i młodszych są organizowane w Karpaczu kuligi, które na długo zapadają w pamięć.

zima w karpaczu

 

Poza rozwojem dla ciała, jest także możliwość doświadczenia czegoś dla ducha. Pobyt w Karkonoszach to okazja do podziwiania kultywowanej do dziś tradycji rękodzielniczej z XIV wieku. Turyści mogą oglądać i kupować unikatową szklaną biżuterię – wykonaną metodą, którą posługiwali się leśni wędrowni hutnicy. Nie można przejść obojętnie obok aromatycznych pierników, miodów i konfitur.

Na uwagę zasługują też drewniane rzeźby, ozdoby robione na szydełku oraz wyroby ceramiczne. Będąc w Karpaczu nie sposób zapomnieć o Muzeum Zabawek, które założył tam Henryk Tomaszewski – twórca Teatru Pantomimy. Warte odwiedzenia jest także Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie można dostrzec ewolucję w dziedzinie sportu, a także prześledzić historię ochrony przyrody w Polsce. Pobyt w Karpaczu to uczta zarówno dla ciała, jak i dla ducha.

Polecamy blog globtrotera należący do autora powyższego tekstu. Znajdziesz w nim fascynujące relacje z podróży po całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *